Mesto 2014. 01. 12.

Týždenný prehľad správ

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Aké zmeny priniesol nový rok v sociálnej politike. Avizovaných je menej povinností pre podnikateľov a viac pre rodičov. Ponúkame ich prehľad.

Dobrá správa.V tomto roku si pravdepodobne budeme môcť ušetriť mnoho dní dovolenky. Vďaka kalendáru a štátnym sviatkom a voľným dňom si tento rok predĺžime až šesť víkendov.

Nákup časových cestovných lístkov pre osobnú železničnú dopravu sa rozšíril. Časové cestovné lístky na vlak si už kúpite cez internet.

V komárňanských lodeniciach bude vykonaná pravidelná údržba a oprava multifunkčnej lode A38, na ktorej je umiestnený jeden z najznámejších zábavných podnikov v Budapešti. Na našom videu uvidíte, ako loď dorazila do Komárna.

Na úseku pri Zlatnej na Ostrove sa stala dopravná nehoda. Osobné vozidlo zn. Mercedes s rakúskou ŠPZ sa zrazilo s terénnym vozidlom zn. KIA. Vodič Mercedesu musel byť prevezený do nemocnice, vodič terénneho vozidla utrpel len ľahšie zranenia.

63-ročný dôchodca z Okoličnej na Ostrove (časť Štúrová) sa ešte stihol vrátiť domov po tom, ako mu pri pílení dreva zranil hlavu konár, ktorý naň spadol. Doma mu však náhle prišlo nevoľno a pomôcť mu už nevedeli ani privolaní záchranári. Zomrel počas prevozu do nemocnice.

Volejbalová extraliga sa opäť rozbehla. V 1. kole v skupine o 7.-9. miesto vyhrali volejbalisti Starej Ľubovne na palubovke Komárna hladko 3:0 a znížili náskok svojho súpera na sedem bodov.

Komárňanskí basketbalisti vyškolili Svište. Takmer konštantne výborný výkon im vyniesol dvadsaťdva bodovú výhru nad nepríjemným súperom zo Svitu.

Prvým novorodencom Komárna v novom roku 2014 sa stal Mark, ktorý svetlo sveta uzrel v komárňanskej okresnej nemocnici 3. januára doobeda o 10.15 h. Šťastná mamička, Beata sa druhému prírastku do rodiny veľmi potešila, veď chlapček sa teší dobrému zdraviu, pri pôrode vážil 3400 gramov a mal dĺžku 49 centimetrov.

 

Dovidenia o týždeň.