Blog 2013. 03. 12.

Nemocnica vyhlásila akciu "Darujte 2 %" na podpodru novorodencov

Všeobecná nemocnica Komárno, aj tento rok vyhlásila akciu „Darujte 2 percentá“, ktorá má pomôcť k vybaveniu novorodeneckého oddelenie potrebnými prístrojmi.

Ide o oximeter, ktorý slúži na meranie saturácie kyslíka v krvi alebo prístroj na vyšetrenie sluchu. Informovala TASR Marta Csergeová, hovorkyňa skupiny Agel SK, ktorá manažérsky riadi nemocnicu.

„Ide nám predovšetkým o skvalitnenie starostlivosti o novorodeneckých pacientov. Snažíme sa, aby boli naši novorodenci včas diagnostikovaní a čo najskôr sa nasadila účinná liečba,“ povedal riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš s tým, že väčšina prístrojov na novorodeneckom oddelení je už zastaraná a potrebuje náhradu.

Novorodenecké oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, vedené Ingrid Moravcovou, je zriadené v rámci gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia s 20 lôžkami. „Počet narodených detí v roku 2012 bol 713 a priemerná ošetrovacia doba trvala päť dní,“ konkretizovala. Oddelenie zabezpečuje bazálnu starostlivosť o fyziologických novorodencov, starostlivosť o novorodencov s miernymi poruchami popôrodnej adaptácie.

Ak sa rozhodnete darovať svoje 2% Všeobecnej nemocnici v Komárne, prosíme, vyplňte nasledovné údaje o prijímateľovi: FORLIFE n.o., Komárno, 945 75, Mederčská 39, nezisková organizácia, IČO: 37970933.

forlife novorodenci

TEXT: TASR

Vyjadrite svoj názor