Mesto 2014. 02. 23.

Týždenný prehľad správ #8

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Všeobecná nemocnica Komárno aj tento rok vyhlásila akciu “Darujte 2 % vašej nemocnici”. Financie majú pomôcť vybaviť oddelenia novými paplónmi a vankúšmi. Ich cieľom je zvýšiť komfort pacientov.

Infekčné ochorenia nepoznajú štátne hranice a ich šíreniu do iných štátov nie je možné úplne zabrániť. Vyhlásenie celoštátnej epidémie chrípky v Maďarsku zneistilo obyvateľov z južných okresov. Obávajú sa, či sa choroba nerozšíri aj na Slovensko. Z južných okresov zatiaľ hlásia priaznivú situáciu.

Spoločnosť HEINEKEN Slovensko v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou vyhlasuje už šiesty ročník grantového programu – Tu sme doma. Cieľom programu je rozvíjať a zlepšovať kvalitu života v meste Hurbanovo. Na realizáciu programu venoval HEINEKEN Slovensko viac ako 33 000 EUR.

V tomto školskom roku študenti Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne začali prácu na dvojročnom medzinárodnom projekte Comenius. Momentálne študenti pracujú na druhej téme, ktorou je reklama. V rámci nej analyzujú jej printovú i televíznu formu, vytvárajú vlastné reklamy, v rámci ktorých prezentujú pozitívny či možný negatívny vplyv na spotrebiteľa.

Dramatický krúžok Gymnázia Ľ. J. Šuleka pri Matici slovenskej v Komárne, ktorý pod vedením Jozefa Černeka funguje už 10 rokov, pripravuje svoj 4. muzikál, tento krát rozprávku Snehulienka a zopár trpaslíkov. Dramatický krúžok je práve v najkomplikovanejšej fáze príprav nového projektu. Ponúkame reportáž s režisérom Jozefom Černekom + video z obdobia skúšok.

Krátko po jednej popoludní v nedeľu pri obci Tôň, znova vyhasol mladý ľudský život. 29-ročný vodič zrejme doplatil na jazdu vo vysokej rýchlosti. Náraz do stromu auto roztrhol doslova na dve polovice. Kusy auta, rozbitého na nepoznanie odleteli až do 50 metrovej vzdialenosti.

Traja zranení dospelí a jedno 8-ročné dieťa sú následkom čelnej zrážky dvoch vozidiel na mokrej ceste pri Ďulovom Dvore v časti Komárna. Nehoda sa stala v nedeľu podvečer, zranené ženy sú v ťažkom stave v nemocnici. Zraneným ženám a chlapcovi museli z auta pomáhať komárňanskí hasiči.

Vo štvrtok ráno krátko po 8-ej hodine komárňanská polícia dostala anonymný telefonát, že na pošte sa nachádza bomba. Neznámy hlas ale neoznámil, že na ktorej, preto vyprázdnili všetky tri v meste. Policajti evakuovali osoby z pôšt a priľahlých budov, vykonali prehliadky priestorov a okolia. Žiadna výbušnina sa na miestach nenašla. Policajti zistili aj anonymného volajúceho. Ide o 13 ročného chlapca z Komárna.

Volejbalisti VKM Stará Ľubovňa vyhrali v sobotu večer v 7. kole 2. časti extraligy v skupine o 7.-9. miesto na palubovke VK Spartak Komárno hladko 3:0. Súper bol jednoznačne lepší, prehrali sme zaslúžene. Nepodali sme ani zďaleka výkon, ktorý by bol extraligový. Teoreticky ešte máme šancu, ale mužstvo je už v rozklade, povedal po zápase Edmund Németh, tréner Komárna.

V nedeľu boli na programe dva zápasy 8. kola 2. časti volejbalovej extraligy žien v skupine o 5.-9. miesto. Komárňanky privítali na vlastnej palubovke družstvo COP Nitra. Od druhého setu hrali dobre a zaslúžene zápas vyhrali, ale o účasť v extralige budú bojovať v prelínacej súťaži.

Po štvorzápasovej šnúre prehier s Bystricou, Interom, Svitom, a Prievidzou sa komárňanskí basketbalisti pred domácim publikom naladili na víťaznú nôtu. Po veľkom boji porazili Nitru a konečne zvíťazili.

Goran Antunovič: V Komárne som doma! Ponúkame reportáž s novou posilou KFC Komárno, úspešným corgoň ligovým stredopoliarom.

Príbeh veľkého komína! Možno to znie neuveriteľne, ale podľa novinového článku spred 33 rokov, tento komín postavili za mesiac a pol. Novopostavená kotolňa bude prevádzkovaná na tuhé palivo, a práve vysoký komín sadzu a popolček vynesie do takej výšky, že nezávisle od smeru vetra tieto splodiny budú padať mimo hraníc mesta, písal vtedy autor článku. Všetko ale poriadne popreli južný vietor a vysoký tlak vzduchu. Našťastie je to už minulosť.

Dovidenia o týždeň.