Mesto 2014. 03. 09.

Týždenný prehľad správ #10

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Pomáhať treba vždy tam, kde nás potrebujú, hovorí Daniela Kallós Belokostolská, nominantka na titul „Sestra roka 2013„. Porozprávali sme sa s ňou o dlhej ceste k tejto nominácii.

V Tescu môžu byť nebezpečné misky určené deťom. Výrobok podľa varovania obsahuje formaldehyd. Keďže výrobok sa môže nachádzať aj na území Slovenska, Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky odporúča spotrebiteľom, aby ho nekupovali a už zakúpené výrobky vrátili späť na miesta predaja.

Už po tretíkrát sa v záchrannej zdravotnej službe ZaMED Komárno uskutočnilo vyhlasovanie ceny Vodič roka a Záchranár roka. Zámerom je oceniť výnimočné úsilie a prístup k povolaniu záchranára zamestnancov ZaMEDu. Záchranárom roka 2013 sa stal Vendelín Ollári a vodičom roka 2013 Roland Laca.

Pozor: Nebezpečný softvér vás môže obrať o peniaze na osobnom účte! Viaceré banky zaznamenali v poslednom období novú formu útokov na internetbanking, takzvaný phishing. Jeho cieľom je získanie klientskych hesiel k bankovým účtom prostredníctvom ovládnutia počítača a smartfónu klienta. Upozorňuje na to Slovenská banková asociácia.

Komárňanskí policajti počas akcie zameranej na pátranie po ukradnutých vozidlách spozorovali na poľnej ceste medzi Kavou a Hliníkom odstavené auto. Z vozidla vystúpil 20-ročný nervózny mladík a priznal sa, že už vypil asi 2 decilitre hydraulického oleja. Mal v úmysle spáchať samovraždu pre nešťastnú lásku. Policajti hneď privolali záchrannú službu, ktorá muža prevzala do starostlivosti.

Matka okradla vlastnú dcéru. O svoje peniaze prišla na pošte v Hurbanove 31 ročná žena. Z pultu pri priehradke, jej bolo odcudzených 655,-€. Hurbanovskí policajti prezretím kamerového záznamu zistili podozrivú osobu. Z vyšetrovania vyplynulo, že 49 ročná matka bola na pošte spolu s dcérou a peniaze jej zobrala ona.

Policajti z Bátorových Kosíh vlastnou vyhľadávacou činnosťou zistili pytliaka, ktorý za železničným priecestím v obci Chotín usmrtil srnu. 48 ročný muž, ktorý úsekom prechádzal na bicykli, uvidel v jarku zranenú srnku. Namiesto toho, aby nález oznámil, vystrašené a bezbranné zviera bezcitne zabil úderom do hlavy konárom. O korisť sa rozdelil so svojim známym. Doma srnu odrali, rozporciovali, rozdelili na dve časti a zvyšky odhodili.

V dňoch 01. a 02. marca, v priestoroch telocvične ZŠ s MŠ vo Svätom Petry sa uskutočnili strelecké preteky zo vzduchových zbraní. Národná liga mládeže v streľbe zo vzduchových zbraní a krajská strelecká liga Nitra sa vzniesla v priateľskom duchu, v perfektne pripravenom prostredí. Vo všetkých disciplínach zvíťazili strelci zo Svätého Petra.

VK Spartak Komárno krok od play-off. Komárňanskí volejbalisti v 8. kole 2. časti extraligy v skupine o 7.-9. miesto odohrali úspešný odvetný zápas na palubovke VKM Stará Ľubovňa. Chlapci podali perfektný, zodpovedný výkon, povedal po zápase Edmund Németh, tréner Komárna.

Začalo sa play-off v basketbalovej extralige! Komárno prišlo v druhej polovici základnej časti o výhodu domáceho prostredia a tak v úvodnom zápase štvrťfinále cestovalo do Nitry. Štvrťfinále otvorila výhrou Nitra.

Vyrovnané! Je to 1:1! MBK Rieker COM-therm Komárno vyhralo v druhom zápase štvrťfinálovej série a ukradlo Nitre výhodu domáceho prostredia! Séria sa sťahuje do Komárna, kde bude nutné dvomi výhrami potvrdiť solídne výkony zo zápasov pod Zoborom.

Momentky z minulosti: Kam sa stratil “Újfaluring”? Autocvičisko voľakedy nebolo zlým nápadom. Ešte aj dnes by mohlo slúžiť svojmu pôvodnému účelu. Alebo školám. Tak, ako ho voľakedy vymysleli. Bol raz jeden “Újfaluring”. Čo sa s ním stalo?

Dovidenia o týždeň.