Mesto 2014. 03. 23.

Týždenný prehľad správ #12

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Hviezdicovú pevnosť (Csillag erőd) v Komárome obnovia za 22 miliónov €. V pevnosti budú vystavené reprodukcie sôch zo skladov budapeštianskeho Múzea krásnych umení (Szépművészeti Múzem) – oznámila splnomocnenkyňa maďarskej vlády Komárňansko-ostrihomskej župy na tlačovej besede usporiadanej v Hviezdicovej pevnosti. Pozrite si vizualizácie projektu.

Vyhodnotili súťaž o logo 23. Komárňanských dní. Sčítaním porotou odovzdaných hlasov bol určený víťazný návrh, ktorý vypracovala Angelika Kováčová, žiačka ZŠ s VJM na ul. Práce. Pozrite si nové logo.

V Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove pokrstili knihu Ladislava Drugu s názvom “Úvod do dejín astronómie”, ktorá je vzácnym doplnkom k astronomickým učebniciam. O knihu prejavilo záujem aj maďarské vydavateľstvo Geobook Könyvkiadó, a už sa pripravuje maďarský preklad knihy.

Úspešná bola premiéra dramatického krúžku Gymnázia Ľ. J. Šuleka – Snehulienka a zopár trpaslíkov – za účasti prezidenta republiky. Je to neuveriteľne vydarené predstavenie, scénografia, kostýmy, hudba, mnohé herecké výkony a aj réžia má naozaj blízko k profesionálnym súborom, odznelo v radoch odborníkov.

Svadobný LOOK magazine špeciál pre vaše potešenie i zábavu je už v uliciach mesta a v každej dobrej prevádzke! V jarnom čísle sa mnoho zaujímavého dočítate o svadbách, manželstve i partnerských vzťahoch. Ponúkame krátky prehľad z bohatého obsahu.

Regionálne osvetové stredisko a Základná organizácia Csemadoku v Komárne otvorili výstavu regionálneho kola 42.ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2014 v Galérii Csemadoku v Komárne. Výstava potrvá do 4. apríla 2014.

Špeciálna kalkulačka na webe daniarov mala uľahčiť živnostníkom život. Namiesto toho práve vďaka nej môžu v konečnom dôsledku platiť viac. Na pokutách. Špeciálna kalkulačka, cez ktorú si časť malých podnikateľov počítala preddavky na daň, bola chybná. A teda aj výška záloh, ktorú na základe nej platili živnostníci štátu.

Skvelé úspechy dosiahli mladí komárňanskí plavci na plaveckých pretekoch o Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote v 25 metrovom bazéne. Mesto Komárno reprezentovalo 11 detí z Plaveckého oddielu KomKo Komárno. Z 53 štartov naši plavci zaplávali 48 osobných rekordov. Priniesli domov 9 zlatých medailí.

V 17. kole Majstrovstiev regiónu Západ futbalisti KFC Komárno odohrali víťazný zápas na pôde OŠK Trenčianske Stankovce. Komárno vyhralo aj druhý zápas v jarnej časti ligy, a v tabuľke vedie pred Veľkým Mederom a Gabčíkovom.

Na prvý zápas vo štvrťfinále play-off volejbalovej extraligy mužov Komárňania cestovali k lídrovi súťaže do Humenného. VK Spartak v treťom sete už bol vyrovnaným súperom lídrovi súťaže. Hostia z Komárna sa rozohrali a za stavu 21:20 ešte viedli. Napokon však domáci hráči drámu nepripustili a pripísali si v prvom zápase play-off víťazstvo.

Nitra predsa dobyla Komárno. Basketbalisti Nitry na druhý pokus uspeli na palubovke Komárna a stav štvrťfinálovej série vyrovnali na 2:2. Nitrania v tomto zápase hrali lepšie a zasúžene zvíťazili.

Volejbalisti VK Spartak Komárno v utorok večer na vlastnej palubovke odohrali druhý zápas v štvrťfinálovej série play-off proti ŠK Chemes Humenné. Komárňania podali veľmi pekný a obetavý výkon, ale humenskí volejbalisti ešte boli lepší a v sérii si pripísali druhé play-off víťazstvo.

Komárňanskí basketbalisti vrátili úder. V šiestom zápase proti Nitre budú mať mečbal! Hráči sa po týždni dali dokopy a v sobotnom piatom zápase ukázali, že na postup medzi štvorku najlepších majú! A šiesty zápas bude v Komárne!

Dovidenia o týždeň.