Mesto 2014. 02. 16.

Týždenný prehľad správ #7

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Tretí najväčší súkromný poskytovateľ záchrannej zdravotnej starostlivosti v SR komárňanský ZaMED, s.r.o. získal v druhom kole výberových konaní licenciu na prevádzkovanie stanice rýchlej zdravotnej pomoci v Komárne.

Výstavná sieň Zichyho paláca Podunajského múzea sa 7. februára 2014 zaplnila milovníkmi výtvarného umenia. Regionálne osvetové stredisko tu otvorilo výstavu regionálneho kola 51. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2014. Súťaž sa skončila s nebývalým úspechom.

Falošné dopravné značky v Komárne obyvateľov rozzúrili. Nikto nevie kedy a kto ich vlastne osadil. Vyšlo najavo, že niekto pre pokoj v uliciach dal na vlastné náklady vyrobiť a rozmiestniť falošné značky, ktoré donedávna nikomu z kompetentných vôbec nezavadzali. Aký je ďalší osud týchto dopravných značiek?

Všeobecná nemocnica Komárno sa aj tento rok zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorá trvala od 10. februára do 14. marca s heslom „Pre niekoho si ten pravý“. Oddelenie hematológie a transfuziológie vyhradilo piatky od 7. do 11. hodiny, pre organizované skupiny aj pondelky. Hlásajú, že darovanie krvi je prejavom zodpovednosti, úcty a lásky k ľuďom.

Obdivuhodné a pre turistov vábivé videá boli natočené o skvoste pevnostného systému Komárna, o Monoštorskej pevnosti. Ukážeme Vám ich.

Tomuto neuveríte! 2 Unlimited, Rick Astley, Samantha Fox či Vengaboys prídu do Orechovej Potône v okrese Dunajská Streda, kde sa odohrá asi najväčšia dedinská diskotéka v histórii. Hlavnou hviezdou však bude iná legenda 80-tych a 90-tych rokov – herec a spevák David Hasselhoff, ktorý je patrónom celého podujatia.

Organizátori Sziget festivalu hlásia ďalšie prírastky v programe. Ku hviezdam ako Queens of the Stone Age, Placebo, Calvin Harris, Imagine Dragons, Bastille či Klaxons pribudli Macklemore & Ryan Lewis, Skrillex, Tom Odell, Jake Bugg a London Grammar. Tohtoročný Sziget vyzerá na skvelú párty. Toma Odella môžete vidieť aj na videu.

320 falošných mobilov za 200 tisíc € malo skončiť v Komárne! Telefóny prišli do Bratislavy letecky. Zásielka z Hongkongu mala skončiť u podnikateľa z Komárna. Vzniklo dôvodné podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva, preto colníci tovar zaistili a vec postúpili majiteľovi ochrannej známky.

Boli raz motocyklové preteky v Komárne. Vrátime sa v čase do augusta roku 1957, kedy sa už konal V. ročník rýchlostných motocyklových pretekov v meste pred očami niekoľko tisícového obecenstva. Aj Komárňania mali svoje pretekárske hviezdy. Jozefa Zezulu a bratov Rozbrojovcov, Karola a Emila, ktorí úspešne štartovali aj na republikových súťažiach.

Februárové vydanie bezplatného mesačníka Komárňanov AhojSzia je vonku! A čo v ňom nájdete? Prečítajte krátku ukážku z bohatého obsahu tu.

Dovidenia o týždeň.