Mesto 2014. 03. 16.

Týždenný prehľad správ #11

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Marcové vydanie bezplatného mesačníka Komárňanov AhojSzia je vonku! A čo v ňom nájdete? Ponúkame krátku ukážku z bohatého obsahu.

Občianske združenie Ahojte – Sziasztok usporiada aj tento rok v rámci 23. Komárňanských dní sprievodné podujatie, výstavu fotografií pod názvom Prekrásne Komárno. Po vlaňajšej úspešnej akcii očakávajú, že sa fotografi budú hlásiť aj do II. ročníka. A to bez ohľadu na vek a bydlisko. Fotografi hláste sa!

Sestra sestier je Komárňanka! Prestížna súťaž Sestra roka, ktorú pripravilo vydavateľstvo Ecopress a časopisy Sestra a Zdravotnícke noviny vyvrcholila v piatok večer 14. marca. Najprestížnejšiu cenu Sestra sestier získala Daniela Kallós Belokostolská z Komárna.

Prievoz medzi obcou Kravany nad Dunajom v okrese Komárno a maďarským mestom Lábatlan je schopný prevádzky. Na Dunaji spojí Slovensko a Maďarsko. Nie je to prvoaprílový žart. Všetky povolenia sú vybavené. Premávku spustia 1. apríla.

Šesťdesiatdva ročný motorkár Rudolf, podnikateľ z Hurbanova na motocykli Suzuki Intruder v nedeľu pri prejazde ľavotočivou zákrutou zišiel z cesty a narazil do dopravnej značky. Po prevoze do nemocnice zomrel.

Komárňanskí policajti zistili páchateľa krádeže, ku ktorej došlo v obci Veľké Kosihy. Dvadsaťsedem ročného Ladislava neviedli kroky do božieho chrámu za modlitbami, ale zlý úmysel. Na bočnej strane Reformovaného kresťanského kostola vykopol vchodové dvere a odcudzil prázdnu drevenú pokladnicu. Vyšetrovateľka z Komárna ho obvinila zo zločinu krádeže.

Policajti z Hurbanova obvinili z prečinu krádeže tridsaťsedem ročného muža. Páchateľ v miestnom pohostinstve využil krátku neprítomnosť čašníčky a spoza pultu odcudzil z peňaženky finančnú hotovosť 420,-€ a dve krabičky cigariet. Obvinenému Milanovi hrozí za krádež dvojročný trest odňatia slobody.

Nepozornosť spôsobila dopravnú nehodu v Kolárove. Sedemdesiatštyri ročnú cyklistku zachytil v sobotu ráno vodič osobného motorového vozidla SEAT Inka pri vychádzaní z vedľajšej cesty na hlavnú. Pani utrpela ťažké zranenia.

Volejbalisti VK Spartak Komárno pokračujú boje v play-off. Víťazstvom nad družstvom Starej Ľubovne sa stalo definitívnym, že VK Spartak aj budúcu sezónu bude hrať extraligu. V pokračovaní play-off za súpera majú družstvo VK Chemes Humenné, ktoré je nielen najlepším tímom Slovenska, ale má čerstvo vybojovanú bronzovú medailu v Stredoeurópskej volejbalovej lige.

Vynikajúci výkon z Nitry a víťazstvo v piatkovom domácom zápase posúvajú komárňanských basketbalistov bližšie k semifinále! Stav série v play-off 2:1 pre Komárno.

Pozrite si sedemnásť čarovných fotiek Komárna z vtáčej perspektívy, ktoré nafotil Arnold Kren.

Momentky z minulosti: Od domu duchov k Soho. Medzi dvomi kolaudáciami Ruského domu uplynulo štyridsať rokov. Čo sa medzitým udialo?

Dovidenia o týždeň.