Mesto 2014. 03. 30.

Týždenný prehľad správ #13

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Snehulienka a zopár trpaslíkov je študentský muzikál v podaní Dramaťáku. Pozrite si video reportáž z predpremiéry, ktorá sa konala pre rodiny účinkujúcich, ctených podporovateľov projektu a za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ktorý sa premiéry dramaťákov zúčastnil už tretíkrát a čo je dôležité veľmi rád.

Záchranná zdravotná služba ZaMED Komárno má vo svojej flotile o jedno nové sanitné vozidlo viac. Ako ZaMED nedávno deklaroval, výmenou vozidla na stanici Rýchlej zdravotnej pomoci v Nesvadoch pokračuje v modernizácii vozového parku ambulancií záchrannej zdravotnej služby, vrátane modernizácie zdravotníckych prístrojov.

Nedostatok vlahy spôsobuje poľnohospodárom aj na Podunajskej nížine nemálo starostí. Zeleninári na Žitnom ostrove tvrdia, že nemajú odkiaľ čerpať vodu, takmer každý prívodný kanál je prázdny. Je ohrozené klíčenie jačmeňa, ktorý vzchádzal veľmi pekne takmer po celý mesiac. Bez vlahy je ohrozená úroda, informovala predsedníčka Agrárnej komory Slovenska.

V Kameničnej dňa 5. apríla 2014 o 14.00 hodine sa uskutoční slávnostné otvorenie novovybudovaného detského dopravného ihriska. Dopravné ihrisko je vybavené s najmodernejšou technológiou. Semafory sú vybavené 93 LED svietidlami, a ich riadenie je automatické. Dopravné ihrisko je úplne bezpečné, lebo technológia je napojená na 24 voltov.

Mesto Komárno oznamuje všetkým občanom, že v období 28. marca – 14. apríla 2014 sa uskutoční jarné čistenie mesta. Odpad môžu obyvatelia ukladať do veľkorozmerných kontajnerov, ktoré budú rozmiestnené na verejných priestranstvách a v blízkosti záhradkárskych osád. Čistenie mesta sa uskutoční v dvoch etapách. Umiestnenie odpadu mimo veľkorozmerných kontajnerov je zakázané!

V 18. kole Majstrovstiev regiónu Západ futbalisti KFC Komárno hostili mužstvo FK Spartak Bánovce nad Bebravou a v jarnej časti sezóny už zvíťazili po tretí raz sa sebou. Bánovčania počas celého zápasu nevypracovali ani jednu väčšiu šancu, preto víťazstvo Komárna bolo zaslúžené.

V piatok večer privítali na domácej palubovke hráči ŠK Chemes Humenné svojho súpera z Komárna. V treťom zápase štvrťfinále play-off extraligy si pripísali víťazstvo 3:0 a tak si zabezpečili postup do semifinále. „Chlapi bojovali statočne. Cieľ sme si však splnili už tým, že sme postúpili do play-off a to už bolo niečo navyše, takže som spokojný”, povedal po zápase Edmund Németh, tréner Komárna.

Basketbalisti Komárna v semifinále play-off. V stredu večer Komárno výhodu domáceho prostredia pretavilo v ukončenie série, ktorú vyhralo 4:2. V semifinále play-off basketbalovej extraligy mužov Komárňanov čaká silný súper BK Inter Incheba Bratislava.

Subaru Komárno odštartuje sezónu na Rally Miskolc. Po zimnej prestávke, počas ktorej sa mechanici tímu starali predovšetkým o kontrolu a výmenu poškodených súčiastok na Subaru Impreza WRX STi, sa na prvú súťaž slovenského šampionátu už pripravuje aj posádka Subaru Komárno Rally Teamu, Mário Csente s Petrom Těšínskym.

Odovzdali ceny – Športovec roka. V Komárne sa už stalo tradíciou, že primátor mesta pohostí na slávnostnom prijatí primátorom najlepších komárňanských športovcov za predchádzajúci rok v honosných priestoroch veľkej sály Dôstojníckeho pavilóna. Nebolo tomu inak ani tentoraz, ba naviac v tomto roku sa z ocenenia okrem najúspešnejších jednotlivcov dočkali aj tri úspešné komárňanské kluby.

V tomto školskom roku študenti Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne začali prácu na dvojročnom medzinárodnom projekte Comenius. Študenti Ľudmila Borošová spolu s Borisom Baráthom natočili krátke video o Komárne. Už čoskoro s týmto videom budú reprezentovať Komárno v Slovinsku v rámci projektu Comenius. Pozrite si krásne video mladých študentov.

Krátko o programe 23. Komárňanských dní – známi sú prví vystupujúci! Mestá na oboch stranách rieky Dunaj, Komárno a Komárom spoločne zorganizujú už tradičný jarný festival Komárňanské dni, ktorý do oboch miest prinesie množstvo kultúrnych, športových a spoločenských podujatí. Tento rok usporiadajú už 23. ročník veľkolepého podujatia v dňoch 26. apríla – 4. mája.

Vystúpenie legendárnej disco skupiny Boney M sa uskutoční dňa 31. mája 2014 v areáli Miestneho kultúrneho strediska v Nesvadoch začiatkom o 21.00 hodine. Koncert sa uskutoční v rámci 6. ročníka podujatia Medzinárodného umeleckého a hudobného festivalu – Tűzvirág.

Momentky z minulosti: Ostro sledované hranice. Boli to zaujímavé časy. Na západných hraniciach železná opona a mínové polia nás chránili od ďalšieho rozvoja. V znamení Červenej hviezdy bratské a priateľské krajiny rozdelili hrubé železné závory. A potom sa všetko zmenilo. Ako?

Dovidenia o týždeň.