Mesto 2014. 01. 26.

Týždenný prehľad správ

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Uplynulo 40 rokov od najhroznejšej udalosti v histórii existencie komárňanskej priemyslovky, pri ktorej prišiel o život naraz 12 osôb. Súčasní študenti i vedenie školy si túto tragédiu pripomenuli práve na štyridsiate výročie – 20. januára. Zhromaždili sa na pietnej spomienke aj za účasti bývalých spolužiakov obetí lavínového nešťastia.

Viac ako 8000 ľudí z obcí Komoča, Zemné a mesta Kolárovo sa už nemusí báť, že im pri vysokých stavoch hladín na riekach Váh či Dunaj bude voda prenikať do záhrad a rodinných domov. Odhalením pamätnej tabule bola ukončená kolaudácia protipovodňovej stavby pri Kolárove.

Pozor, prichádzajú zmeny vo všetkých bankových účtoch. Banky totiž chystajú zmeny – čísla účtov budeme mať dlhšie a zmenia sa aj pravidlá inkasa. Má to byť najväčšia zmena v platobnom systéme od zavedenia eura.

S tragédiami sa na cestách od nového roka akoby roztrhlo vrece. Za 14 dní 16 mŕtvych. Každý deň vyhasne viac ako jeden ľudský život. Ak by bola podobne tragická aj druhá polovica mesiaca, tohtoročný január by sa stal “najkrvavejším” za posledné roky.

Za energie platíme najviac v únii. Náklady na elektrinu, plyn, teplo či pohonné látky tvoria viac než 16 percent z výdavkov našich domácností. Na porovnanie, v susednom Česku dávajú ľudia na energie len približne 10 percent zo všetkých výdavkov.

Policajti začali veľký boj s arogantnými vodičmi. Dostali na to 780 nových inteligentných áut a pribudnú k nim aj stovky stacionárnych radarov. Polícia sprísňuje dohľad na najrizikovejších a najfrekventova­nejších cestách a od tohto systému si sľubuje efektívnejšiu kontrolu a menej nehôd.

Povinná jazda basketbalistov Komárna na Spiši za dva body. Dôležitým momentom zápasu bolo, že Komárňania nemali konkurenciu pod košom.

Volejbalisti COP Trenčín vyhrali v piatkovej televíznej predohrávke 3. kola 2. časti extraligy v skupine o 7.-9. miesto na palubovke VK Spartak Komárno hladko 3:0 .

Ako sa dostalo Komárno do Kanady? Alebo na Ukrajinu, do Poľska, Čiernej Hory, alebo do Česka? Vo svete máme osem obcí a jednu časť obce, ktoré majú názov Komárno.

Dovidenia o týždeň.

Vyjadrite svoj názor