Mesto 2014. 02. 01.

Týždenný prehľad správ

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Podľa nedávneho prieskumu Slováci sú už vraj pracovitejší ako preslávení Japonci. V sobotu pravidelne pracuje každý štvrtý Slovák a v nedeľu dokonca každý piaty občan našej krajiny.

Zahraničné stredné školy v medzinárodnej sieti United World Colleges ponúkajú slovenským študentom dvojročné štipendium. O štipendium pre školské roky 2014/2015 a 2015/2016 sa môžu uchádzať študenti 2. a 3. ročníka gymnázií a stredných škôl mladší ako 18 rokov s výborným prospechom a so zvládnutými základmi anglického jazyka.

Židovská náboženská obec v Komárne zorganizovala pamätný deň obetí holokaustu. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti 69. výročia oslobodenie nacistického koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau.

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove sa napokon od mája nevčlení do Národného osvetového centra v Bratislave. Rozhodol o tom minister kultúry Marek Maďarič, pod ktorého rezort hvezdáreň s vyše 140-ročnou históriou patrí.

Dramatický krúžok Gymnázia Ľ. J. Šuleka pri Matici slovenskej v Komárne pripravuje svoj 4. muzikál, tento krát rozprávku Snehulienka a zopár trpaslíkov. Ponúkame ukážku zo skladieb na videu – predstavuje sa tu Zrkadlo, postava ktorá to čo sa udeje vlastne celé spôsobí…

Šéf rezortu školstva Dušan Čaplovič počas výjazdov do regiónov neohlásene navštevuje školy. Počas týchto návštev minister navštevuje vyučovacie hodiny, diskutuje s pedagógmi, pozerá si priestory škôl či centier voľného času. Minister tak chce spoznať reálny život v školách, prácu učiteľov či vedenia školy a vypočuť si problémy, ktoré musia riešiť.

Poisťovne na Slovensku testujú novú účinnú zbraň na všetkých podvodníkov. A to bez toho, aby ste o tom tušili. Stačí, keď zavoláte a špeciálny softwér rozpoznáva vo vašom hlase druh emócie. A podľa nej určí kedy človek klame.

Nový majiteľ rodinného domu v Hurbanove našiel pri obhliadke domu kúpeného v dražbe 14 psov žijúcich v otrasných podmienkach v priestoroch domu. Na miesto privolal Slobodu zvierat i políciu, ktorá pomohla s odchytom zvierat. Sloboda zvierat podáva na majiteľa psov trestné oznámenie.

NBA v Komárne! Nastrieľali Leviciam 120 bodov. Komárno zničilo Levice a prepísalo sezónne rekordy. Dosiahlo najvyšší rozdiel i počet strelených bodov v sezóne!

V plnom prúde je zimná príprava aj u KFC Komárno. Mužstvo sa pripravuje na jarnú časť súťaže v domácich podmienkach a s klubom trénuje už aj Goran Antunovič, ktorý strávil jeseň v corgoňligovej Dunajskej Strede.

Rýchlostné preteky motorových člnov v Komárne už majú svoju tradíciu. Ale málo ľudí vie, že v 60-ych rokoch minulého storočia Mŕtve rameno Váhu bolo dejiskom napínavých pretekov motorových člnov, na ktorých naši domáci športovci vždy úspešne účinkovali.

Dovidenia o týždeň.