Mesto 2014. 03. 02.

Týždenný prehľad správ #9

Najnovšie vydanie! Krátky prehľad udalostí za uplynulý týždeň. Prezrite ich pri dobrej káve alebo čaji.

Na VII. sídlisku sa buduje Aréna. Na Ulici Eötvösa, medzi Obchodným domom LODIAR a Wigwamom na dávno zanedbanom pozemku už dlhšiu dobu prebiehajú stavebno-prípravné práce. Betónová ruina, ktorá toľké roky špatila naše mesto má svoje dni zrátané. Ing. Štefan Menyhárt, komárňanský podnikateľ po zakúpení pozemku sa pustil do veľkej akcie.

Dlh na zdravotnom poistení, ktorého nesplácanie môže skončiť vymáhaním exekútorom či treťou osobou, umožňujú zdravotné poisťovne zaplatiť v niektorých prípadoch aj postupne. Splátkový kalendár umožňujú všetky tri zdravotné poisťovne na Slovensku, každá má však vlastné podmienky.

Mesto Komárno plánuje opraviť strechu a krov historickej budovy kasární za takmer 2,5 milióna eur. Peniaze chcú získať z eurofondov a päť percent z celkovej sumy zaplatí mesto. Ešte v tomto roku plánujú začať s prípravnými prácami a zrekonštruovať postupne celý krov a strechu budovy, ktorá sa nachádza v Novej pevnosti.

Na tohtoročnej medzinárodnej degustačnej súťaži Slavnosti piva Tábor opäť zabodovali pivá z portfólia spoločnosti HEINEKEN Slovensko. Pivá z hurbanovského pivovaru získali v konkurencii 150-ich pivovarov a viac ako 700 vzoriek piva Zlatú, Striebornú aj Bronzovú pivnú pečať.

Sociálna poisťovňa vedie verejný elektronický zoznam dlžníkov na svojej webovej stránke. V zozname dlžníkov sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni. Zoznam sa aktualizuje štyrikrát mesačne. Klient má možnosť v čase, kým ešte nie je jeho pohľadávka postúpená na vymáhanie, požiadať pobočku SP o splátkový kalendár. Musí však pritom splniť isté podmienky.

V sobotu večer 22. marca 2014 sa Športová hala v Komárne stane už po tretí raz dejiskom fenomenálnej megapárty. Akcia Wake Up 3 sa už tradične uskutoční v duchu lokalpatriotizmu a dobročinnosti. Usporiadatelia sľubujú, že tretí ročník prevýši všetko, čo tu bolo doteraz. Kto sa zúčastní, môže sa zabávať až do rána s dobrým pocitom, že pritom prispel na dobrú vec.

Pri bráne rodinného domu v Komárne zazvonil vo štvrtok 27. februára krátko popoludní neznámy muž. 77-ročnej žene podával 200 eurovú bankovku s tým, že priniesol jej synovi stovku, ktorú mu je dlžný. Žena v dobrej viere pozvala muža do domu a zo skrinky vybrala stoeurovú bankovku, ktorú mu chcela vydať. Vtom však do bytu prišiel ďalší muž a pýtal kúsok drôtu. Dôverčivá žena s oboma mužmi vyšla z domu a s jedným z nich zašla šopy pri dome, kde hľadali drôt. Keď sa pani vrátila do domu všimla si, že dvesto eur je preč a s nimi aj jej úspory zo skrinky.

Finálový súboj medzi Bauring City a FC Doki dal bodku za tohtoročnou edíciou Komárňanskej futsalovej ligy. Hráči Bauringu už po štvrtý krát v rade dvíhali víťazný pohár nad hlavu, navyše si predĺžili svoju neporaziteľnosť v mestskej lige už na 55 zápasov.

Basketbalový tím z Komárna v sobotu porazil silného súpera z Nitry. Diváci a fanúšikovia boli najviac zvedaví na to, ako sa so svojim tímom zžije nový rozohrávač – Krsto Bjelica. Tím od rieky Dunaj prerušil sériu štyroch prehier v rade a tak dopadla premiéra srbského rodáka veľmi dobre.

Hráčom 34. kola basketbalovej extraligy sa stal náš Kenny Hall, a už po druhýkrát v tejto sezóne. Na víťazstve nad Nitrou mal výrazný podiel. Nastrieľal do koša súpera skvelých 22 bodov o dobrej úspešnosti streľby 10-15 z poľa. Doskočil sedem lôpt a to všetko za necelých 30 minút.

Na dvojkrídlový sklápací most sme si už celkom zvykli. Spája mesto s Alžbetiným ostrovom ponad bazén lodeníc a prístavu. Postavený bol v roku 1968. Ale čo bolo predtým? Starý železný most, kompa … a?

Dovidenia o týždeň.